O sesjach

Sesje noworodkowe

 

Sesje odbywają się w zaciszu mojego domowego, przytulnego studio pod Warszawą. Najczęściej zapraszam na zdjęcia na godzinę 9-10tą, gdyż dzieci dużo lepiej śpią w pierwszej połowie dnia.
Przed sesją studio jest nagrzewane tak aby zapewnić maksymalny komfort noworodkom. Przed każdą sesją ustalam z Rodzicami kolorystykę, tak aby w dniu sesji na Maluszka czekały już gotowe aranżacje i stylizacje. Oczywiście nie ma przeszkód aby w czasie zdjęć dokonać małych modyfikacji 🙂 Podczas kiedy ja pracuję z Maluszkiem, Rodzice mogą wygodnie rozsiąść się na kanapie i wypić kawę, jednocześnie cały czas będąc blisko dziecka.
Wszystkie ubranka i akcesoria, które posiadam w swoich zbiorach są do Państwa dyspozycji.
Sesja trwa od 2 do 4 godzin i jej czas zalezy wyłacznie od dziecka. Nie robimy nic na siłę, jesli Maluszek nie chce w danej chwili współpracować to wraca w objęcia mamy.
Dla mnie jako matki wazne jest też bezpieczeństwo Dzidziusia. Pewne pozy realizuję tylko z asekuracją Rodzica.

 

Sesje noworodkowe wykonuję do 14 dnia życia Maluszka. Im wcześniej tym, lepiej. Młodsze Maluszki mają zdecydowanie głębszy sen, a ich ciała są plastyczne, dzięki czemu chętnie przyjmują pozycje , jakie miały w brzuchu u Mamy.
Dlatego też ważne jest ,aby w miarę możliwości przyszła Mama szybko zdecydowała się na taką sesję. Zachęcam do wstępnej rezerwacji terminu jeszcze przed planowanym terminem porodu.Dokładny termin ustalimy, kiedy Dzidziuś już będzie na świecie, a dzięki rezerwacji mają Państwo gwarancję terminu.
W sytuacji kiedy z przyczyn zdrowotnych sesja nie może odbyć się wcześniej, możliwe jest jej wykonanie do 21 dnia życia.

Na sesji główną rolę odgrywa Maluszek, jednak zawsze robię też zdjęcia rodzinne.Jeśli na zdjeciach ma być też starsze rodzeństwo to proszę o to by jeden z opiekunów przybył z dziećmi dopiero pod koniec sesji, gdyż będą bardzo znudzone
przebiegiem zdjęć, a studio nie jest duże i nie mam możliwości zorganizowania w nim zabawy.
Na sesję proszę o zabranie smoczka dla Maluszka, nawet jeśli na codzień nie jest używany, kocyka, pieluszek jednorazowych i tetrowych i mleczka o ile mama nie karmi piersią. Na miejscu znajduje się przewijak, wygodna sofa, poduszka do karmienia, do dyspozycji jest podgrzewacz na mleko.

 

Sesje niemowlęce i dziecięce

 

Na sesje niemowlęce zapraszam, gdy dzidziuś skończy 4 miesiące. Wtedy maluszek potrafi już pewnie trzymać główkę w pozycji na brzuszku, co pozwala na bardziej urozmaicone kadry. Kolejnym etapem jest okres około 6-9 miesiąca,
kiedy Maluch stabilnie siedzi, ale jeszcze nie raczkuje zbyt dobrze i nie próbuje uciekać z planu. Wtedy też dzieci sią najbardziej komunikatywne, pogodne i chętnie ślą uśmiechy.

W zbiorach posiadam ubrania dla dzieci do około półtora roku, dla starszych modeli ubranka zapewniają rodzice.
Przed sesją ustalamy jej kolorystykę, tak abym mogła przygotować odpowiednią aranżację i stroje. Czas trwania takiej sesji to około 1 godzina.
Naz sesję proszę o zabranie ulubionego kocyka, maskotki i zabawki którą dziecko szczególnie lubi oraz jakichś przekąsek w przypadku starszych niemowląt i dzieci.

Sesje niemowlęce wykonuję tylko i wyłącznie w studio. Dzieci w wieku od roczku w górę możemy zabrać również w plener, w dowolnie ustalone miejsce. Zabieram wówczas potrzebne akcesoria i ubranka.

W przypadku sesji z dziećmi w wieku od roczku do lat, efekty sesji zależą w dużej mierze od nastroju małych modeli. Każdy może mieć w końcu zły dzień 😉 W przypadku oporu ze strony malucha zawsze proponuję termin zastępczy.

 

Sesje urodzinowe i cake smash

 

Twoja pociecha kończy właśnie pierwszy roczek? A może to już kolejne urodziny? Nie ważne jaka cyfra w metryczce, urodziny to zawsze świetna okazja do pamiątkowej sesji. Zapewniam dekoracje, balony, atrapę tortu, a dla roczniaków także stroje. Koncepcję sesji ustalamy z wyprzedzeniem, tak aby na niecierpliwego małego modela czekała gotowa aranżacja.
Dla dzieci które uwielbiają się brudzić świetnym pomysłem jest sesja typu cake smash. Wówczas cenę tortu należy doliczyć do kosztu sesji.

 

 

Sesje ciążowe

 

sesje brzuszkowe warszawa (1)

 

Jeden z najpiękniejszych momentów w życiu kobiety. Maluszek rosnący pod sercem, miłość w oczach matki, radość oczekiwania.
Każda Mama jest dla mnie przede wszystkim kobietą, dlatego dbam aby na sesji czuła się piękna i równie pięknie wyglądała na zdjęciach. Podpowiadam odpowiednie pozy, udpostępniam suknie, wianki, akcesoria.
Sesja wykonana może być w moim studio lub w plenerze. Możliwa jest również sesja lifestyle w Państwa domu, najlepiej w pokoiku dziecka, ukazująca rodziców czekających na Maleństwo.

Najlepszy czas na sesję to okres od 6 do 8 miesiąca, kiedy brzuszek jest już widoczny, ale Mama nie czuje jeszcze jego ciężaru.

 

Sesje lifestyle

 

Lena (7)

Wykonuję je w Państwa domu lub w moim studio. Bez rekwizytów i wymyślnych ubranek, prosta i naturalna. Celem takiej sesji jest uwiecznienie uwiecznienie więzi i emocji. S