Regulamin sesji

Skrócone warunki współpracy

 1. Decydując się na sesję u mnie akceptujecie styl mojego portfolio. 
 2. Na końcowy efekt mają wpływ wygląd i naświetlenie pomieszczeń, warunki pogodowe (sesje poza studio) oraz przede wszystkim nastroje osób fotografowanych. Dokładam wszelkich starań abyście byli zrelaksowani a Wasze dzieci uśmiechnięte, ale nie zawsze jest to zależne wyłącznie ode mnie. Wiem jak zależy Wam na uśmiechach pociech, ale dla nich sesja jest nową sytuacją i czasem nad ekscytacją i radością biorą górę zaciekawienie i niepewność. 
 3. Zdjęcia z sesji zdjęciowej przekazuję Wam jako odbitki na papierze jedwabnym oraz w wersji elektronicznej do pobrania lub na pendrive. Szczegóły znajdziecie w opisach poszczególnych pakietów. 
 4. Płatności za sesję należy dokonać przelewem minimum 3 dni przed sesją lub gotówką w dniu sesji. Nie posiadam terminala. Płatności za zdjęcia dodatkowe należy dokonać zaraz po ich zamówieniu. 
 5. Termin oddania gotowych zdjęć to 30 dni kalendarzowych liczony od momentu uregulowania wszystkich płatności (w tym za zdjęcia dodatkowe).
 6. Warunkiem rezerwacji terminu jest wpłata zadatku 50 zł (sesje) lub 100 zł (reportaże) w terminie 3 dni. Po tym czasie termin zostaje odblokowany dla innych klientów.
 7. Spóźnienia i sesje odwołane. Każde spóźnienie jest odejmowane od czasu przeznaczonego na sesję. W przypadku braku informacji o spóźnieniu czekam 20 minut w studiu, później termin przepada a zadatek nie przechodzi na konto następnego terminu. O koniecznym przełożeniu terminu sesji proszę o wiadomość przynajmniej dobę wcześniej. Tylko wtedy zadatek zostanie przeniesiony na poczet innej sesji. 
 8. W sesji może wziąć udział tylko 1 rodzina, chyba że wcześniejsze ustalenia będą inne. Jest to szczególnie ważne przy sesjach noworodkowych, które są długie i zapraszam na nie wyłącznie dzidziusia z rodzicami i ewentualnie rodzeństwem. Babcie i ciocie proszę o pozostanie w domu 🙂
 9. Na sesje zapraszam jedynie zdrowych członków rodziny. Wszelkie choroby zakaźne są podstawą do odmowy wykonania sesji bez prawa do zwrotu zadatku. W studio goszczę noworodki i kobiety w ciąży, dla których infekcje mogą być groźne.
 10. Zdjęcia przekazuję Wam bez logo i podpisu, w formacie jpg. Dodatkowo dołączane są też zdjęcia w formacie png zawierające podpis Fotografa. Pliki RAW nie podlegają sprzedaży. Zdjęcia które nie zostaną wybrane i opłacone nie są dołączane do gotowego materiału.
 11. W terminie do 2 dni roboczych od sesji poprzez serwis Mafelo udostępniam galerię nieobrobionych zdjęć, abyście sami mogli dokonać wyboru ulubionych zdjęć z Waszej sesji. Punkt ten nie dotyczy reportaży.
 12. Zgodnie z zasadami prawa autorskiego, nie ma możliwości samodzielnej ingerencji w zdjęcie (np. kadrowanie, zmiana na czarno-białe, nakładanie filtrów).